Δήμος Σοφάδων: Αναβάλλονται οι εκδηλώσεις της 16ης γιορτής Τσίπουρου στη Ρεντίνα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ανακοινώσεις
- Εκτύπωση
Μετά τα πρόσφατα δραματικά γεγονότα στο Ν. Καρδίτσας και σε ολόκληρη τη Θεσσαλία Θεσσαλία, η σκέψη μας βρίσκεται σε όλους όσοι αντιμετωπίζουν τις επιπτώσεις από τις βιβλικές καταστροφές σε υποδομές, σε καλλιέργειες, σε περιουσίες κτλ.
Η πρώτιστη ανάγκη όπως έχει εκφραστεί από την πολιτεία από τη πρώτη στιγμή, συνεπικουρούμενη από τη τεράστια εθελοντική κινητοποίηση και όλους τους εμπλεκόμενους φορείς, είναι η μέριμνα για την υγεία και την ασφάλεια, η κατά το δυνατόν αποκατάσταση μιας αξιοπρεπούς διαβίωσης και η έμπρακτη οικονομική αρωγή των πληγέντων.
Εχοντας όλα τα παραπάνω κατά νου, αισθανόμαστε την υποχρέωση για αναβολή των εκδηλώσεων της 16ης γιορτής Τσίπουρου στη Ρεντίνα, ως ελάχιστη ένδειξη αλληλεγγύης, σεβασμού και συμπαράστασης στους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τα ακραία καιρικά φαινόμενα , καθώς και στην μνήμη των αθώων θυμάτων που προξένησαν οι πρωτοφανείς πλημμύρες που «χτύπησαν» με σφοδρότητα την περιοχή μας.
ΔΗΜΟΣ ΣΟΦΑΔΩΝ