Εκδήλωση του "Διαζώματος" στο Μέγαρο Μουσικής με την υποστήριξη της "Θεσσαλικής Στέγης" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Εκδήλωση του "Διαζώματος" στο Μέγαρο Μουσικής με την υποστήριξη της "Θεσσαλικής Στέγης"](/media/k2/items/cache/02631f7312154d70085eb7e64d99b03f_L.jpg)
Η Ομοσπονδία Θεσσαλικών Σωματείων Αττικής «Η Πανθεσσαλική Στέγη» απευθύνει πρόσκληση στις Θεσσαλές και τους Θεσσαλούς, τις φίλες και τους φίλους της Θεσσαλίας να παραστούν και να τιμήσουν με την παρουσία τους τη σημαντική εκδήλωση που Θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024, στις 7:00 μ. μ.(Πέρας προσέλευσης:6:30) στην αίθουσα «Δημήτρη Μητρόπουλου» στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών με θέμα:
«Το Αρχαίο Θέατρο ως «Φωτοδότης» της Λάρισας».
Συντονιστής: Σταύρος Μπένος, Πρόεδρος Σωματείου «ΔΙΑΖΩΜΑ»
Ομιλήτριες:
1.Σταυρούλα Σδρόλια, Δρ. Αρχαιολόγος, Προϊσταμένη της Εφορείας Αρχαιοτήτων Λάρισας.
Τίτλος: «Διαδρομή αρχαιολογικών χώρων με επίκεντρο το Αρχαίο Θέατρο»
2. Ελίνα Αγγέλη, Αρχιτέκτων Μηχανικός MSc.,Υπεύθυνη Σωματείου ΔΙΑΖΩΜΑ για την Προστασία των Μνημείων.
Τίτλος: «Το Αρχαίο Θέατρο στην «καρδιά» ολόκληρης της πόλης»
[Οι διαλέξεις του Διαζώματος είναι δωρεάν, ωστόσο η είσοδος στην αίθουσα «Δημήτρης Μητρόπουλος» γίνεται με δελτίο εισόδου. Όσοι θα παρευρεθούν θα πρέπει να ενημερώσουν και να αποστείλουν email με το όνομα τους και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. η στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως 10/2/2024
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΔΡ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ
Η ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΗΛΕΚΤΡΑ ΠΑΝΑΓΟΥ