Μορφωτικός Σύλλογος Σοφάδων: «Χριστούγεννα…συλλογικά…» Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Μορφωτικός Σύλλογος Σοφάδων: «Χριστούγεννα…συλλογικά…»](/media/k2/items/cache/57a7597f76acf521c5c709076d686f03_L.jpg)
Ο Μορφωτικός Σύλλογος Σοφάδων διοργανώνει και φέτος εορταστικές εκδηλώσεις στο χώρο του, στο πρώην Δημοτικό Σχολείο Μασχολουρίου, το πρόγραμμα των οποίων έχει ως εξής:
Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2023 ώρα: 12μ. στην αυλή του Συλλόγου μας: Το εργαστήρι των Χριστουγέννων»
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος ο Άι Βασίλης περιμένει μικρούς και μεγάλους στο σπιτάκι του μέσα στην αυλή μας για ευχές.
Θα κάνουμε face panting, θα σπάσουμε πινιάτες, θα παίξουμε στο τραμπολίνο και στο flying fox, θα διαγωνιστούμε στο κουτσό, θα ζωγραφίσουμε και θα χορέψουμε, θα φτιάξουμε pop corn και μαλλί της γριάς, θα τραγουδήσουμε όλοι μαζί τα κάλαντα και θα απολαύσουμε μια χριστουγεννιάτικη ταινία...
...Και φυσικά, θα απλώσουμε για μια ακόμη φορά τα χέρια μας στα παιδιά που δεν μπορούν να παίξουν μαζί μας υποστηρίζοντας έμπρακτα τη ΦΛΟΓΑ, το Σύλλογο Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματικές Ασθένειες .
Πέμπτη 28 Δεκεμβρίου 2023 ώρα: 4μ.μ. στο εσωτερικό του Πολυχώρου μας: «...Καινούργιος Χρόνος έρχεται...»
Παίζουμε παραδοσιακά και σύγχρονα παιχνίδια, διαβάζουμε τα καλύτερα γιορτινά
παραμύθια από την ελληνική και παγκόσμια λογοτεχνία και μαθαίνουμε τα γιορτινά έθιμα από διάφορες χώρες του κόσμου
Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2023 ώρα : 4μ.μ. στο εσωτερικό του Πολυχώρου μας «...Καινούργιος Χρόνος έρχεται...»
Παίζουμε με τα Χριστουγεννιάτικα και Πρωτοχρονιάτικα έθιμα της περιοχής μας , στέλνουμε το γράμμα στον Άι Βασίλη και κατασκευάζουμε τις κάρτες μας, ντυνόμαστε καλικαντζαράκια και φτιάχνουμε γλυκιές νοστιμιές!
Στις δραστηριότητές μας συμμετέχουν μέλη και φίλοι του Συλλόγου, αλλά και επαγγελματίες παιδαγωγοί και καλλιτέχνες. Η είσοδος σε όλα τα προγράμματα είναι δωρεάν.
Σάς περιμένουμε όλους…
Από το Μορφωτικό Σύλλογο Σοφάδων