Αναβολή για την Κυριακή 3 Ιουνίου στο πανηγύρι του Μορφωτικού Συλλόγου Μητρόπολης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Αναβάλλεται για την Κυριακή 3 Ιουνίου το πανηγύρι του Μορφωτικού Συλλόγου Μητρόπολης που πραγματοποιείται κάθε χρόνο στον χώρο του εξωκκλησίου του Αγίου Νικολάου.
Το πανηγύρι είχε αρχικά προγραμματιστεί για το Σάββατο 26 Μαΐου, αλλά λόγω των αναμενόμενων καιρικών συνθηκών, ο Μορφωτικός Σύλλογος αποφάσισε την αναβολή του για τις 3 Ιουνίου.
Αρχικά θα τελεστεί πανηγυρικός Εσπερινός στο εξωκκλήσι του Αγίου Νικολάου και θα ακολουθήσει στον εξωτερικό χώρο η εμφάνιση των χορευτικών του Συλλόγου και γλέντι με την δημοτική ορχήστρα των αδελφών Κωσταρέλλου.
Στους παραβρισκόμενους θα προσφερθεί παραδοσιακό πληγούρι με κρέας.
Τελευταία τροποποίηση στις23 Μαΐου 2012, 17:30