Απολαυστική βραδιά το αφιέρωμα στο Μανώλη Ρασούλη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Μια καταπληκτική βραδιά είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι χιλιάδες Καρδιτσιώτες και όχι μόνο, που βρέθηκαν το βράδυ της Παρασκευής στην μοναδική συναυλία αφιέρωμα στον Μανώλη Ρασούλη.
Η διοργάνωση που έγινε από την Αντιπεριφέρεια Καρδίτσας και τον Δήμο Σοφάδων, στα πλαίσια του φεστιβάλ λιμνών Πλαστήρα και Σμοκόβου, σημείωσε καταπληκτική επιτυχία, αφού η προσέλευση των θεατών ήταν απρόσμενα μεγάλη. Σε ότι αφορά τους καλλιτέχνες που παρουσίασαν το αφιέρωμα, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο χώρος που διοργανώθηκε η εκδήλωση, το υπαίθριο θέατρο Κτημένης, είναι μοναδικής ομορφιάς, καθώς έχει εξαιρετική θέα προς την λίμνη Σμοκόβου ενώ η φεγγαρόφωτη βραδιά μάγεψε κοινό και καλλιτέχνες.
Το παρόν στην συναυλία - αφιέρωμα στον μεγάλο Μανώλη Ρασούλη, έδωσαν ο αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας Β. Τσιάκος, ο Αντιδήμαρχος Σοφάδων Ηλίας Τρίγκας, ο Περ. σύμβουλος κ. Ορ. Ψαχούλας κ.α.
Οι εκδηλώσεις της Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας για το πολιτιστικό καλοκαίρι, συνεχίζονται με βάση το πρόγραμμα που έχει ανακοινωθεί.