Εκδήλωση του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων για λογοτεχνία - ποίηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Με αφορμή το τέλος του προγράμματος «Παιδική Λογοτεχνία-Μελοποιημένη ποίηση», που εκπονήθηκε στα πλαίσια της Ευέλικτης Ζώνης από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σοφάδων, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου η τελική παρουσίαση.
Τα παιδιά της Ε΄ τάξης με τη δασκάλα τους κ.Τσιτώνα Βιβή και τη μουσικό του σχολείου κ.Ζαρογιάννου Κατερίνα παρουσίασαν μελοποιημένα ποιήματα των Οδ.Ελύτη και Ν.Γκάτσου, καθώς και ένα αμάλγαμα δραματοποιημένων αποσπασμάτων από λογοτεχνικά βιβλία που διάβασαν οι μαθητές στο σχολείο στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.
Την εκδήλωση παρακολούθησαν:η Δ/ντρια Π.Ε. κ. Ευθυμία Μητσιάδη,ο Σχολικός Σύμβουλος κ.Σπύρος Μάρκου,ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Σοφάδων υπεύθυνος σε θέματα Παιδείας κ.Τσέλιος Φώτης,ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ.Κούρος Κώστας ,καθώς και γονείς των μαθητών.