Κέφι και χορός στην Αποκριάτικη παιδική γιορτή στο Παυσίλυπο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Το Κέντρο Γυναικών Καρδίτσας οργάνωσε το απόγευμα της Τρίτης 21 Φεβρουαρίου αποκριάτικη γιορτή στο Παυσίλυπο για τα παιδιά που συμμετέχουν στις δομές του, στο Βρεφονηπιακό Σταθμό και στο Χώρο Δημιουργικής Απασχόλησης.
Η Πρόεδρος κ. Δήμητρα Κανούτα, καλωσόρισε γονείς, παιδιά και τους φίλους τους που παρευρέθηκαν στη γιορτή και ευχήθηκε σε όλους Καλές Απόκριες.
Οι παιδαγωγοί των τμημάτων οργάνωσαν μια σειρά δραστηριοτήτων για τα μικρά παιδιά και τους φίλους τους, όπως το παραδοσιακό παιχνίδι «χάσκα», μουσικά λουλούδια, παιχνίδι με λουκούμια και πολλά άλλα.
Η τελειόφοιτη του τμήματος «Αισθητικής – Κοσμητολογίας» του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, κ. Ιωάννα Τσιγαρίδα, σε όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης έβαφε – με χρώματα ασφαλή- τα μικρά παιδιά, δημιουργώντας ενδιαφέρουσες πολύχρωμες αποκριάτικες συνθέσεις, μια δραστηριότητα για την οποία έδειξαν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
Μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία να περάσουν μαζί ένα ευχάριστο, ανέμελο, χαρούμενο απόγευμα.
Παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Αγροτικής Ανάπτυξης Επιχειρηματικότητας και αξιοποίησης Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας κ. Αθανάσιος Μαρκινός, τα στελέχη όλων των υπηρεσιών του Κέντρου Γυναικών, πολλοί γονείς και παιδιά της πόλης μας.