Ξεκινά την Πέμπτη το 49ο Ετήσιο Συνέδριο της Στοματολογικής Εταιρείας της Ελλάδος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ο Οδοντιατρικός Σύλλογος Καρδίτσας σε συνεργασία με τη Στοματολογική Εταιρεία Θεσσαλίας διοργανώνει στην πόλη μας το 49ο Ετήσιο Συνέδριο της Στοματολογικής Εταιρείας της Ελλάδος.
Το Συνέδριο θα διεξαχθεί από την Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου μέχρι την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου στο Συνεδριακό Κέντρο του ξενοδοχείου «Thessalikon Grand» και ευελπιστούμε πως θα καλύψει επιστημονικά, τόσο στο κατευθυνόμενο όσο και στο ελεύθερο επιστημονικό πρόγραμμα, σημαντικό φάσμα της σύγχρονης οδοντιατρικής.
Παρά τη δύσκολη συγκυρία που βιώνει η κοινωνία μας, είναι υποχρέωση και ευθύνη όλων μας η συνεχής επιστημονική επιμόρφωσή μας, για την καλύτερη και αποτελεσματικότερη οδοντιατρική περίθαλψη του ελληνικού λαού.
Η πραγματοποίηση ενός συνεδρίου πανελλήνιας εμβέλειας στην πόλη μας αποτελεί τιμή για την Καρδίτσα και για τον Οδοντιατρικό Σύλλογο του νομού μας. Αποδεικνύει ότι και η περιφέρεια έχει την υποδομή και την τεχνογνωσία διοργάνωσης μεγάλων συνεδρίων.
Επιπλέον, η διοργάνωση του συνεδρίου αποτελεί ευκαιρία τουριστικής ανάδειξης του νομού μας αλλά και της Θεσσαλίας, γιατί με την ευκαιρία του συνεδρίου αρκετοί θα επισκεφθούν το νομό μας και κοντινές περιοχές, να θαυμάσουν τα αξιοθέατά και να αποτελέσουν προπομπό της επίσκεψης περισσότερου κόσμου στη περιοχή.
Εκ μέρους του Οδοντιατρικού Συλλόγου Καρδίτσας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Δ.Σ. της Στοματολογικής Εταιρείας της Ελλάδος που επέλεξε την πόλη μας για την πραγματοποίηση του συνεδρίου.
Τέλος, θέλουμε δημόσια να ευχαριστήσουμε, τη διεύθυνση του ξενοδοχείου «Thessalikon Grand» για την άψογη συνεργασία διοργάνωσης του συνεδρίου, καθώς και την κ. Μαρία Βαϊοπούλου (Προϊσταμένη της ΛΔ΄ Εφορείας Προϊστορικών και Κλασσικών Αρχαιοτήτων του Υπουργείου Πολιτισμού με αρμοδιότητα στους Νομούς Καρδίτσας και Τρικάλων), που με χαρά αποδέχτηκε την πρόσκληση μας να μιλήσει στην εναρκτήρια εκδήλωση του συνεδρίου με θέμα «Μνημεία και αρχαιότητες του Νομού Καρδίτσας».
Με τιμή,
Το Δ.Σ.
Για να δείτε το πλήρες πρόγραμμα του Συνεδρίου κάντε κλικ εδώ.