Μουσική ποιητική βραδιά στην Κερασιά Καρδίτσας στις 9/8 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Στα πλαίσια του Φεστιβάλ Λιμνών Ν. Πλαστήρα - Σμοκόβου η Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας διοργανώνει μια μοναδική μουσική ποιητική βραδιά - Θεατρική Παράσταση ¨Θεατρικό Ποιητικό Αναλόγιο¨ με τον Γρηγόρη Βαλτινό με την συμμετοχή του Δήμου Λίμνης Πλαστήρα και του Συλλόγου Κερασιωτών.
Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 9 Αυγούστου και ώρα 21:30 στον εξωτερικό χώρο του δημοτικού σχολείου Κερασιάς.
Η παράσταση μελοποιημένης ποίησης είναι αφιερωμένη στο έτος Νικηφόρου Βρεττάκου 2012 και θα γίνουν απαγγελίες γνωστών Ελλήνων ποιητών Ελύτη, Σεφέρη, Λειβαδίτη, Ρίτσου, Καβάφη κ.λ.π. Θα συμμετέχουν μουσικοί, ηθοποιοί και τραγουδιστές.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.
Τελευταία τροποποίηση στις8 Αυγούστου 2012, 10:46