Παραδοσιακή μουσική στο Μαυρομμάτι την Πέμπτη 18/8 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Για ένα ξένοιαστο Αυγουστιάτικο βράδυ την Πέμπτη 18 Αυγούστου με γνήσια παραδοσιακή δημοτική μουσική και λαϊκή ορχήστρα προσκαλεί ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου "Ο Καραϊσκάκης".
Ο χορός θα γίνει στην κεντρική πλαστεία του Μαυρομματίου και αναμένεται να διαρκέσει μέχρι το πρωί της επομένης. Στην ορχήστρα που αποτελείται από δέκα καλλιτέχνες θα είναι στο βιολί ο Στ. Τσάκαλος στο κλαρίνο ο Γ. Μαυραντζάς, στο τραγούδι οι εξαίρετοι Στ. Ευαγγελάκης με την Ρούλα Τουραλιά και στο λαϊκό πρόγραμμα μπουζούκι τραγούδι ο Φ. Πάπαρης και ο ταλαντούχος Κ. Κατσόγιαννος μπουζούκι τραγούδι. Γκέστ στάρ της βραδιάς ο ρεμπέτης Κατσαϊνας
Η είσοδος θα είναι δωρεάν.
Τελευταία τροποποίηση στις17 Αυγούστου 2011, 00:09