Παρουσιάση βιβλίου με θέμα:"Γυναίκες και Παράδοση" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ο Σύλλογος των Απανταχού Καρδιτσιωτών παρουσιάζει σε όλους τους Καρδιτσιώτες του Λεκανοπεδίου της Αττικής, το βιβλίο πρακτικών του Γ’ Πανελληνίου Συνεδρίου, του εδρεύοντος στην Καρδίτσα, Κέντρου Ιστορικής & Λαογραφικής Έρευνας «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ», με θέμα:"Γυναίκα και Παράδοση".
Η γυναίκα στην οικογενειακή και κοινωνική ζωή, την παιδεία, τον πολιτισμό και την εργασία.
Η παρουσίαση του βιβλίου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 31 Μαρτίου 2012 και ώρα 18.30’ στην αίθουσα εκδηλώσεων της Εταιρίας Θεσσαλικών Μελετών (οδ. Αμερικής 17, ΑΘΗΝΑ – 4ος όροφος).
Για το βιβλίο θα ομιλήσουν οι:
- Μήτσος Κασόλας, συγγραφέας και
- Μηνάς Βιντιάδης, δημοσιογράφος-συγγραφέας
Αποσπάσματα από σχετικές εισηγήσεις του παρουσιαζόμενου βιβλίου, θα αναγνώσει ο φωτογράφος-ποιητής, Μανώλης Στεργιόπουλος και κείμενα από το βιβλίο της Μαρούλας Κλιάφα «Γυναίκες της γης», θα αναγνώσει η ηθοποιός-υπεύθυνη του Θεάτρου «ΟΨΕΙΣ», Βάσω Μακρή.
Την εκδήλωση θα συντονίζει ο Πρόεδρος του Συλλόγου των Απανταχού Καρδιτσιωτών, Κων/νος Κουσαής.
ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΡΔΙΤΣΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΙΩΤΩΝ
Γραφεία: οδ. Κάνιγγος 9, ΑΘΗΝΑ – 2ος όροφος
Τηλέφωνα: 210/8254304, 210/3301370, 6976/704654 & 210/8254305 (φαξ)
E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Facebook: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΙΩΤΩΝ