Πασχαλινό παζάρι την Μ. Τετάρτη από το Θεοδωρίδειο Κέντρο - Ορίζοντες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Σας προσκαλούμε τη Μ. Τετάρτη 11 Απριλίου 2012, στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του "Θεοδωρίδειου Κέντρου - Ορίζοντες" του Δήμου Καρδίτσας (Αλλαμανή 57 & Καποδιστρίου, τηλ. 24410-71761), Κέντρο Υποστήριξης και Παροχής Συμβουλών για ανθρώπους με ειδικές ανάγκες, ώρα 17.00 για το Πασχαλινό Παζάρι.
Μοναδικά χειροποίητα αντικείμενα των παραγωγικών εργαστηρίων Κεραμικής - Ζωγραφικής, οπού δημιουργήθηκαν με τη συμμετοχή των παιδιών με ειδικές ανάγκες του Κέντρου μας. Φέτος θα διατεθούν προς πώληση: χειροποίητα κεραμικά στεφάνια, πασχαλινές λαμπάδες, χειροποίητα διακοσμητικά αντικείμενα, πίνακες ζωγραφικής κ.α.
Περιμένουμε να ανταποκριθείτε στο κάλεσμά μας με διάθεση και ευαισθησία. Τα έσοδα του Παζαριού θα διατεθούν στους εκπαιδευόμενους του Κέντρου μας που εργάστηκαν για αυτό το σκοπό.
ΘΕΟΔΩΡΙΔΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ – ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ