Πεζοπορία στη "Μάρτσα" από τον Ε.Ο.Σ. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Καρδίτσας (ΕΟΣΚ), την Κυριακή 12 Αυγούστου, σε συνεργασία με ομάδα πρωτοβουλίας νέων του χωριού Νεράιδα (Δ. Ιτάμου) οργανώνει πεζοπορία με ταυτόχρονη συντήρηση και καθαρισμό, αλλά και σηματοδότηση στο παλιό μονοπάτι που ξεκινά απ το χωριό, περνά απ τον Προφήτη Ηλία και καταλήγει στη κορφή της Μάρτσας (1680μ).
Εύκολη και ευχάριστη πεζοπορική διαδρομή για όλους (και για παιδιά) και μοναδική εμπειρία η εθελοντική εργασία της συντήρησης και σηματοδότησης του μονοπατιού με ξεχωριστή θέα στον ποταμό Μέγδοβα και τις κορφές των Αγράφων.
Αναχώρηση ώρα 7.00 απο Καρδίτσα (Πλ. Πλαστήρα) και 8.00 από Νεράιδα (πλατεία)
Πληροφορίες 6974317177.
eoskarditsas.blogspot.com
Τελευταία τροποποίηση στις9 Αυγούστου 2012, 16:37