Στη Θεσσαλονίκη ο Λαογραφικός Αρχαιολογικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Οξυάς Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Στη Θεσσαλονίκη πρόκειται να μεταβεί ο Λαογραφικός Αρχαιολογικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Οξυάς, προσκαλεσμένος της Χορευτικής Ομάδας Φοιτητικών Εστιών Θεσσαλονίκης (ΧΟΦΕΘ), που διοργανώνει το 30ο φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών και Μουσικής.
Ο Σύλλογος θα συμμετάσχει στην εκδήλωση με τη χορευτική ομάδα ανδρών και γυναικών του Συλλόγου την Τρίτη, 27 Μαρτίου 2012 – ημέρα αφιερωμένη στην παράδοση της Θεσσαλίας – και θα παρουσιάσει παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια της Οξυάς καθώς και στοιχεία από την παράδοση του χωριού.
Τελευταία τροποποίηση στις18 Μαρτίου 2012, 23:34