"Καραϊσκάκεια" στο Καλλιφώνι με χορευτικό συγκρότημα της Ταϊλάνδης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
!["Καραϊσκάκεια" στο Καλλιφώνι με χορευτικό συγκρότημα της Ταϊλάνδης](/media/k2/items/cache/7c3f6addfcc9b40392bcf8dbe93f1181_L.jpg)
Στα πλαίσια της 55ης Διεθνούς πολιτιστικής γιορτής "Καραϊσκάκεια",την Τετάρτη 21/06/2023,στις 9μ.μ. το Καλλιφώνι υποδέχεται στην κεντρική πλατεία του ,κατόπιν πρόσκλησης του Μορφωτικού Συλλόγου,το χορευτικό συγκρότημα της Ταϊλάνδης"Buriram Rajabhat University"
O Ταϊλανδέζικος χορός είναι μια μορφή τέχνης. Ο κλασικος τρόπος χορού "δείχνει" μια παραδοσιακή ταϊλανδέζικη ιστορία ή κάποιες τοπικές ιστορίες.Οι πιο γνωστοί κλασικοί τρόποι ειναι "Khon"," Lakhon 'και "Fawn Thai",ενώ υπάρχει κι ο παραδοσιακός τρόπος που είναι λιγότερο αυστηρός και συνήθως περικλείει και δόσεις χιούμορ !
Μετά την παρουσίαση του χορευτικού προγράμματος της Ταϊλάνδης,θα ακολουθήσει παραδοσιακό μουσικοχορευτικο γλέντι στους γνώριμους ρυθμούς της τοπικής μας παράδοσης .
Μη λείψει κανείς!
Το Δ.Σ.
Μορφωτικού Συλλόγου Καλλιφωνίου
Με την αρωγή της Τοπικής Κοινότητας Καλλιφωνίου