Μουσική Συναυλία Αλληλεγγύης και διεκδίκησης των Πλημμυροπαθών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Μουσική Συναυλία Αλληλεγγύης και διεκδίκησης των Πλημμυροπαθών](/media/k2/items/cache/6aec792db6ccab8bdcd38d0cd68def1b_L.jpg)
Στα πλαίσια των δράσεων των εργατικών σωματείων, αγροτικών συλλόγων και φορέων διοργανώνουν μεγάλη συναυλία αλληλεγγύης – διεκδίκησης για τους πλημμυροπαθείς την Κυριακή 29 Οκτωβρίου, στις 19:00 με σύνθημα «Πνίξατε τον κάμπο, θα σας πνίξει η οργή μας / Να γίνει φως η αλληλεγγύη μας»!
Στη συναυλία θα συμμετέχουν ο Διονύσης Τσακνής, τα «Κίτρινα Ποδήλατα» και αρκετοί τοπικοί καλλιτέχνες. Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στο κέντρο της πόλης , με τον τελικό χώρο να ανακοινώνεται σύντομα τις επόμενες μέρες.
Τη Μουσική Συναυλία οργανώνουν η ΕΟΑΣΚ, ο Αγροτικός Σύλλογος Παλαμά και ο Εμπορικός σύλλογος Παλαμά, το Σωματείο Εμποροϋπαλλήλων, το Συνδικάτο Οικοδόμων, η Ένωση Ιατρών Νοσοκομείων και Κέντρων Υγείας Νομού Καρδίτσας, το Σωματείο Εργαζομένων Κ.Υ. Νόμου Καρδίτσας, οι Συνταξιούχοι του ΙΚΑ, ο Σύλλογος Γυναικών Καρδίτσας, συμμετέχει και οργανώνει την μουσική επιμέλεια της συναυλίας το Παράρτημα Καρδίτσας του ΠΜΣ .
Σχεδόν δύο μήνες από τις καταστροφικές πλημμύρες που χτύπησαν τη περιοχή και ο λαός του νομού Καρδίτσας ακόμη μετράει τις πληγές του. Η πρωτοβουλία αυτή έχει ως σκοπό την ανάδειξη των αναγκαίων αιτημάτων του Πανκαρδιτσιώτικου Συλλαλητηρίου που έγινε στο Παλαμά. Ο αγώνας για την υλοποίηση τους είναι κρίσιμος για την επιβίωση των πληγέντων αλλά και του λαού της περιοχής.
Εκ μέρους των διοργανωτών