Αερολέσχη Ν. Καρδίτσας: Πραγματοποίηση Πανελλήνιων Αγώνων Αερομοντελισμού από 20 έως και 22 Οκτωβρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Πανελλήνιοι αγώνες αερομοντελισμού στο αεροδρόμιο Μυρίνης του Δήμου Καρδίτσας, από την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου έως και την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2023 με ώρα έναρξης 08:00 π.μ και ώρα λήξης 19:00 μ.μ.
Διοργανώνονται από την Επιτροπή Αερομοντελισμού της ΕΛΑΟ και την Αερολέσχη Ν. Καρδίτσας.
Προσκαλούμε όλους που θα θέλανε να δουν από κοντά Αερομοντέλα αλλά και να θαυμάσουν τις πτήσεις του. Περιλαμβάνονται πολλοί τύποι Αεροσκαφών ακόμα και Αεριωθούμενα ( Jet ) που εντυπωσιάζουν !!!!
Ελεύθερη είσοδος με άπλετο χώρο πάρκινγκ καλό καιρό και πολύ καλή ορατότητα εξασφαλίζουν ότι αξίζει τον κόπο μία επίσκεψη. Παράλληλα θα μπορείτε να δείτε και να φωτογραφηθείτε μέσα στο Αεροσκάφος της Αερολέσχης Ν Καρδίτσας, να γνωριστούμε και ακόμα να προγραμματίσουμε μία πτήση σας πάνω από την πόλη της Καρδίτσας η την Λίμνη Πλαστήρα μαζί μας τις επόμενες μέρες.
Το ΔΣ της Αερολέσχης Ν Καρδίτσας