Στην Αθήνα το Σαββατοκύριακο (21-22/10) ο Μητροπολίτης κ. Τιμόθεος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Τιμόθεος, το Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023, θα μετάσχει στη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Αθηνών, όπου θα τελεσθεί η εις Επίσκοπον χειροτονία του νέου Μητροπολίτου Παραμυθίας, Φιλιατών, Γηρομερίου και Πάργας κ. Σεραπίωνος.
Tην Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2023, θα χοροστατήσει στην ακολουθία του Όρθρου και θα τελέσει τη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Παλαιού Φαλήρου.
Προ της Απολύσεως, θα τελέσει ιερό μνημόσυνο υπέρ αναπαύσεως του μακαριστού Αρχιμανδρίτου Κωνσταντίνου Παπαδάκη, Σχολάρχου της Ανωτάτης Εκκλησιαστικής Ακαδημίας Αθηνών, τον οποίο ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας είχε Καθηγητή.