Συνεργασία ΓΕ.Λ Παλαμά με το Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Συνεργασία ΓΕ.Λ Παλαμά με το Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Ν. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/97c77bbd1dcdba48ef0b140ecdaa616b_L.jpg)
Την Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2023 άρχισε επίσημα η συνεργασία μεταξύ του Γενικού Λυκείου Παλαμά και του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Ν. Καρδίτσας ‘’Πρόταση Κοινωνικής Παρέμβασης’’ με την πραγματοποίηση της πρώτης συνεδρίας από την κ. Αλογάριαστου Σταυρούλα και τον κ. Αποστολόπουλο Κωνσταντίνο.
Είχε προηγηθεί αίτημα από το σχολείο μας για επιστημονικής υποστήριξη μετά τις καταστροφικές συνέπειες, υλικές και ψυχολογικές, των πλημμυρών του Σεπτεμβρίου. Στόχο των παρεμβάσεων αποτελεί η διαχείριση της κρίσης στη σχολική κοινότητα και η ψυχική ενδυνάμωση των μελών της. Οι συνεδρίες, σε πρώτη φάση, θα εμπλέξουν το εκπαιδευτικό και μαθητικό δυναμικό του σχολείου και υλοποιούνται με βιωματικό τρόπο σε εβδομαδιαία βάση.
ΓΕΛ ΠΑΛΑΜΑ