Τελετή λήξης του χορωδιακού έτους για την μικτή χορωδία του Δήμου Παλαμά, το Σάββατο 1/7-Λαϊκή βραδιά την Κυριακή
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Τελετή λήξης του χορωδιακού έτους για την μικτή χορωδία του Δήμου Παλαμά, το Σάββατο 1/7-Λαϊκή βραδιά την Κυριακή](/media/k2/items/cache/ba79e7d3c3e6b84c8ddb17d006ec806a_L.jpg)
Τελετή λήξης της Μικτής Χορωδίας του Δήμου Παλαμά για το χορωδιακό έτος 2022-23 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 1 Ιουλίου 2023 και ώρα 8:15 μ.μ. στην Κεντρική Πλατεία Παλαμά.
Ο κόσμος θα έχει την δυνατότητα να παρακολουθήσει μία συναυλία, με ένα πλούσιο ρεπερτόριο και αφιέρωμα στον Μάρκο Βαμβακάρη και τον Απόστολο Χατζηχρήστο.
Προσκεκλημένοι σε αυτή την μουσική βραδιά θα είναι ο Φυσιολατρικός Όμιλος Καρδίτσας, η Μικτή Χορωδία Δήμου Σοφάδων, η Εκκλησιαστική Μαντολινάτα Σουφλίου, η Χορωδία Αραβήσσου, η Χορωδία Παλαιού Μυλοποτάμου, η Χορωδία Μουσικού Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου Πέτρου, η Χορωδία Γυναικών Αμπελείων , η Μικτή Χορωδία Δήμου Παλαμά.
Ο μαέστρος της Μικτής χορωδίας του Δήμου Παλαμά, οι χορωδοί, ο Δήμος Παλαμά και ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού, Προσχολικής Αγωγής Παλαμά (Δ.Ο.Π.Α.Π.Α.Π), καλούν όλους τους συνδημότες να τιμήσουν με την παρουσία τους το 4ο Φεστιβάλ Χορωδιών του Δήμου Παλαμά.
Την Κυριακή 2 Ιουλίου 2023 και ώρα 9:30 μ.μ. στην Κεντρική Πλατεία Παλαμά θα πραγματοποιηθεί Μουσική Λαϊκή Βραδιά με τη συμμετοχή του Τόλη Γάκη και της Ζωής Μαργκά.
Είσοδος ελεύθερη για όλους
Από το Γραφείο Τύπου του Δ. Παλαμά