Ξεκίνησαν εργασία οι 13 συμβασιούχοι στο Δήμο Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εργασία - Καρδίτσα
- Εκτύπωση
![Ξεκίνησαν εργασία οι 13 συμβασιούχοι στο Δήμο Σοφάδων](/media/k2/items/cache/44d58619e53b9350d3d0044f88bd7c78_L.jpg)
Την πρόσληψη 13 ατόμων πλήρους απασχόλησης, με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου για χρονικό διάστημα περίπου έξι μηνών υπέγραψε σήμερα (13/1) ο Δήμαρχος Σοφάδων Θ. Σκάρλος.
Ειδικότερα οι 13 προσληφθέντες θα απασχοληθούν έως 5 Ιουλίου 2021 για τις ανάγκες αντιμετώπισης κατεπειγουσών εποχικών ή πρόσκαιρων αναγκών περιορισμού της διασποράς κορονοϊού COVID-19.
Είχε προηγηθεί όπως σας ενημέρωσε το KarditsaLive.Net περίοδος αιτήσεων από 5-8 Ιανουαρίου 2021.
Δείτε την απόφαση του Δημάρχου Σοφάδων εδώ.