Δύο συλλήψεις γυναικών στην Καρδίτσα για πλαστογραφία και ναρκωτικά χάπια Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Δύο συλλήψεις γυναικών στην Καρδίτσα για πλαστογραφία και ναρκωτικά χάπια](/media/k2/items/cache/41c70236579b0a915b90c200e5719791_L.jpg)
Δύο συλλήψεις γυναικών σε ισάριθμες υποθέσεις που αφορούσαν πλαστογραφία και ναρκωτικά χάπια είχαμε την Τρίτη (14/2) στην Καρδίτσα.
Στην πρώτη περίπτωση συνελήφθη το μεσημέρι από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Καρδίτσας, μία αλλοδαπή, διότι επέδειξε παραποιημένη βεβαίωση εγγραφής πολίτη κράτους-μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης με το προαναφερόμενο έγγραφο να κατάσχεται.
Το βράδυ στην Καρδίτσα, συνελήφθη από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Καρδίτσας, μία γυναίκα, διότι κατά τον έλεγχο βρέθηκαν στην κατοχή της και κατασχέθηκαν 28 ναρκωτικά χάπια, χωρίς την απαιτούμενη ιατρική συνταγή.