Στα πράσα κλεφτοκοτού στην Καρδίτσα ! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
Στη σύλληψη μιας 38χρονης αλλοδαπής προχώρησαν το Σάββατο το απόγευμα στην Καρδίτσα αστυνομικοί του Τμήματος Ασφάλειας Καρδίτσας, για κλοπή δύο κοτόπουλων !
Η 38χρονη εισήλθε σε στάβλο, ιδιοκτησίας 51χρονου και αφαίρεσε τα δύο κοτόπουλα από καταψύκτη. Βέβαια δεν ήταν η πρώτη φορά που το έκανε καθώς είχε επαναλάβει το ίδιο και άλλες 10 φορές στο τελευταίο τρίμηνο ! Το συνολικό ποσό που φέσωσε τον ιδιοκτήτη υπολογίζεται κοντά στα 200 Ευρώ.
Η δράστης θα απολογηθεί για τις πράξεις της στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καρδίτσας.
Και αυτό μόνο είναι η αρχή... της οικονομικής κρίσης !
Τελευταία τροποποίηση στις26 Σεπτεμβρίου 2011, 00:42