Πελαργός ακούμπησε τα καλώδια και έπεσε νεκρός από το καμπαναριό της Κρανιάς Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Πελαργός ακούμπησε τα καλώδια και έπεσε νεκρός από το καμπαναριό της Κρανιάς](/media/k2/items/cache/d50e8b76c2b2809e3871e3829b5b0398_L.jpg?t=20230530_164159)
Δυστυχώς η προσπάθεια ενός νέου ζευγαριού πελαργών να χτίσουν την φωλιά τους, πάνω στον καμπαναριό της εκκλησίας, οπου υπήρχε τεχνητή φωλιά που είχαν τοποθέτησει οι κάτοικοι της κοινότητας Κρανιάς του Δήμου Μουζακιου, απέβη μοιραία.
Όπως μας γνωστοποίησε κάτοικος της περιοχής, ο ένας πελαργός, μάλλον το θηλυκό, έπεσε πάνω στα καλώδια ηλεκτροδότησης με αποτέλεσμα να σκοτωθεί.
Να σημειωθεί ότι οι κάτοικοι είχαν να δουν ζευγάρι πελαργών να εγκαθίσταται στο χωριό μετά από 20 χρόνια και ήταν μεγάλη η χαρά και η προσδοκία τους ότι πλέον θα είναι τακτικοί οι επισκέπτες τους.
Τελευταία τροποποίηση στις30 Μαΐου 2023, 19:41