Πρώτο πρόστιμο για παράνομη καύση ξερών χόρτων από την Π.Υ. Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Πρώτο πρόστιμο για παράνομη καύση ξερών χόρτων από την Π.Υ. Παλαμά](/media/k2/items/cache/b200b1ff22f302c8ae4473b422f5a09d_L.jpg)
Το πρώτο πρόστιμό της φετινής αντιπυρικής περιόδου, ύψους 400 ευρώ, επιβλήθηκε σε ιδιώτη από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Παλαμά.
Ο εν λόγω παραβάτης συνελήφθη στην ευρύτερη περιοχή της Τ.Κ. Βλοχού να καίει ξερά χόρτα σε οικοπεδική έκταση, κατά παράβαση των όσων προβλέπει ο νόμος για την αποφυγή εκδήλωσης πυρκαγιών.
Οι έλεγχοι από όλες τις Υπηρεσίες της Πυροσβεστικής στο νομό μας θα συνεχιστούν με αμείωτη ένταση τόσο στην διάρκεια της αντιπυρικής περιόδου αλλά και ολόκληρο το χρόνο.
Π.Κ.