Συνάντηση αντιπροσωπείας της παράταξης «Μαζί για την Αργιθέα» με τον νέο περιφερειάρχη Θεσσαλίας, Δ. Κουρέτα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
![Συνάντηση αντιπροσωπείας της παράταξης «Μαζί για την Αργιθέα» με τον νέο περιφερειάρχη Θεσσαλίας, Δ. Κουρέτα](/media/k2/items/cache/063776d93b285cbf6f13d9fe38716bbb_L.jpg)
Επίσκεψη γνωριμίας στον νεοεκλεγέντα Περιφερειάρχη Θεσσαλίας, κ. Δημήτριο Κουρέτα, πραγματοποίησε αντιπροσωπεία της παράταξης «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΙΘΕΑ», στις 28-11-2023.
Στη συζήτηση, η οποία πραγματοποιήθηκε σε κλίμα ειλικρίνειας αλλά και ισχυρής βούλησης και από τις δύο πλευρές για συνεργασία, τέθηκε το περίγραμμα όλων των προβλημάτων της Αργιθέας, με έμφαση στην οδική απομόνωση της περιοχής, η οποία αποτελεί το πρώτο και σημαντικότερο ζήτημα.
Ο κ. Κουρέτας μας άκουσε με προσοχή και τόνισε τη σημασία της σοβαρής και τεκμηριωμένης ενημέρωσης και διεκδίκησης, ρόλο τον οποίο η παράταξη προτίθεται να αναλάβει, δεδομένης της εμπειρίας από την ισχνή έως ανύπαρκτη διεκδικητική δραστηριότητα της δημοτικής αρχής κατά την προηγούμενη θητεία της.
Οι δύο πλευρές συμφώνησαν σε νέα συνάντηση εργασίας αυτή τη φορά μετά την ανάληψη των καθηκόντων του νέου Περιφερειάρχη προκειμένου να προχωρήσουν έργα και δράσεις για την Αργιθέα, καθώς και επίσκεψη του περιφερειάρχη στην Αργιθέα.
Από την παράταξη «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΙΘΕΑ» στη συνάντηση συμμετείχαν οι: Όλγα Κορλού, Κώστας Κούτσικος και Αχιλλέας Τσαπραΐλης.
«ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΙΘΕΑ»