Ο Δήμος Λίμνης Πλαστήρα σχετικά με την ποιότητα του πόσιμου νερού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Ενημέρωση σχετικά με την ποιότητα του πόσιμου νερού των Κοινοτήτων έδωσε στη δημοσιότητα ο Δήμος Λίμνης Πλαστήρα.
"Έπειτα από ποιοτικό έλεγχο που διενεργήθηκε την 19/9/2023 σύμφωνα με τα εργαστηριακά αποτελέσματα «όλα τα δείγματα νερού που εξετάστηκαν είναι μικροβολογικώς καθαρά», όπως αναφέρει το πόρισμα.
Ενημερώνουμε τους δημότες και κάθε ενδιαφερόμενο, ότι έγινε εκ νέου καθαρισμός σε όλες τις δεξαμενές. Γίνεται τακτική χλωρίωση και επιτήρηση των δικτύων. Κάθε εβδομάδα γίνεται εργαστηριακή εξέταση, διότι η διασφάλιση της ποιότητας του πόσιμου νερού είναι στοιχείο της ποιότητας ζωής των κατοίκων, αλλά και μέρος του τουριστικού προϊόντος της περιοχής."
Τελευταία τροποποίηση στις22 Σεπτεμβρίου 2023, 15:04