Δεύτερη παράταση για την ενεργειακή αναβάθμιση δημοτικού κτιρίου Ανθηρού Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δεύτερη παράταση για την ενεργειακή αναβάθμιση δημοτικού κτιρίου Ανθηρού](/media/k2/items/cache/08ce458e1c580b905d549245de1f8f2e_L.jpg)
Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αργιθέας, χορηγήθηκε παράταση τριών μηνών για την ολοκλήρωση του έργου «Ενεργειακή Αναβάθμιση Δημοτικού κτιρίου Ανθηρού».
Πρόκειται για τη δεύτερη παράταση που λαμβάνει το συγκεκριμένο έργο που είναι αρχικού προϋπολογισμού 110.000 ευρώ και συμβατικού 79.965,59 ευρώ. Η σύμβαση είχε υπογραφεί στις 13 Οκτωβρίου 2022 και είχε προθεσμία περαίωσης έξι μηνών, έως 13 Απριλίου 2023. Λίγο πριν το τέλος της προθεσμίας δόθηκε πρώτη παράταση μέχρι 13 Σεπτεμβρίου του 2023 και με την νέα η περαίωση του έργου μεταφέρθηκε για τις 13 Δεκεμβρίου τρέχοντος έτους.
Η αιτιολόγηση από πλευράς αναδόχου, για το αίτημα, ήταν οι καιρικές συνθήκες και υπάρχει αναφορά των χρονικών διαστημάτων που δεν επέτρεπαν την εκτέλεση εργασιών, τα οποία συνολικά αριθμούν 90 ημέρες.
Π.Κ.