Καρδίτσα: Τέλος η στάση και στάθμευση οχημάτων στην οδό Τεμπονέρα με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Καρδίτσα: Τέλος η στάση και στάθμευση οχημάτων στην οδό Τεμπονέρα με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου](/media/k2/items/cache/b271bdc7be2ad32ed18574950fec7ae8_L.jpg)
Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Καρδίτσας κατόπιν σχετικής εισηγήσεως της Τεχνικής Υπηρεσίας, αποφασίστηκε η απαγόρευση στάθμευσης και στάσης οχημάτων επί της οδού Τεμπονέρα.
Πρόκειται για την μονοδρομημένη οδό που συνδέει την οδό Τρικάλων με την ΔΕΗ, τα σχολικά συγκροτήματα και την οδό Γρίβα, όπου βρίσκεται η Πυροσβεστική Υπηρεσία.
Σύμφωνα με την έκθεση της Τεχνικής Υπηρεσίας έχει διαπιστωθεί ότι δυσχεραίνεται η κυκλοφορία και καθίσταται απαγορευτική η διέλευση των λεωφορείων που μεταφέρουν τους μαθητές, επειδή αρκετά οχήματα σταθμεύουν επί της οδού, παρότι το πλάτος του οδοστρώματος δεν είναι επαρκές.
Η απόφαση για την απαγόρευση πάρθηκε ομόφωνα.
Π.Κ.