Καταρτίστηκε το μητρώο εργοληπτών αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών στο Δήμο Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Καταρτίστηκε το μητρώο εργοληπτών αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών στο Δήμο Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/77779b35db0329f6e5077c9350adc73f_L.jpg)
Με τρεις οικονομικούς φορείς καταρτίστηκε το μητρώο εργοληπτών (εταιρειών – φυσικών προσώπων) για την αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών από έντονα γεωλογικά ή καιρικά φαινόμενα ή οποιοδήποτε άλλο έκτακτο φαινόμενο ή τεχνολογική καταστροφή στην περιοχή ευθύνης του Δήμου Καρδίτσας για το χρονικό διάστημα έως 31/12/2024.
Στη σχετική πρόσκληση του Δήμου υπέβαλλαν αίτηση οκτώ οικονομικοί φορείς, αλλά μετά το άνοιγμα των φακέλων η αρμόδια επιτροπή διαπίστωσε πως οι πέντε εξ αυτών δεν είχαν προσκομίσει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και εισηγήθηκε τον αποκλεισμό τους. Σε αντίθεση με τους άλλους τρεις που τα δικαιολογητικά ήταν πλήρης.
Την τελική απόφαση (μπορείτε να την διαβάσετε εδώ) πήρε ομόφωνα η Δημοτική Επιτροπή.
Π.Κ.