Μουζάκι: Πεζόδρομος τα βράδια μέχρι και 8 Σεπτεμβρίου η κεντρική οδός Δημάρχου Αντ. Βασιλείου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Μουζάκι: Πεζόδρομος τα βράδια μέχρι και 8 Σεπτεμβρίου η κεντρική οδός Δημάρχου Αντ. Βασιλείου](/media/k2/items/cache/a464e497749a276fbc61ce65d8c66649_L.jpg)
Κλειστός θα παραμένει από την Παρασκευή 21 και μέχρι τις 8 Σεπτεμβρίου 2024 και από τις 9.00 το βράδυ μέχρι τις 2.00 το πρωί ο κεντρικός δρόμος Α. Βασιλείου από το ύψος της παλιάς Αγροτικής Τράπεζας (Μεγάλου Αλεξάνδρου) μέχρι και τη συμβολή των οδών Α. Βασιλείου και Καραϊσκάκη στο Μουζάκι.
Την απόφαση αυτή έλαβε ομόφωνα το Δημοτικό Συμβούλιο Μουζακίου στη συνεδρίαση της Πέμπτης (20/6) έπειτα από σχετική απόφαση του συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας προκειμένου κατά την καλοκαιρινή περίοδο να μην υπάρχει αυτές τις ώρες διέλευση οχημάτων από το συγκεκριμένο τμήμα του δρόμου, όπου λειτουργούν καταστήματα εστίασης και αναψυχής ώστε οι κάτοικοι και οι επισκέπτες της περιοχής να απολαμβάνουν σε συνθήκες ασφάλειας την νυχτερινή του έξοδο.
Κ.Κ.