Ξεκίνησαν οι εργασίες του κυκλικού κόμβου στη περιοχή του υδατόπυργου της Καρδίτσας (+Φωτο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Ξεκίνησαν οι εργασίες του κυκλικού κόμβου στη περιοχή του υδατόπυργου της Καρδίτσας (+Φωτο)](/media/k2/items/cache/4e87a25ed8b489b97778b23d35c47611_L.jpg?t=20240528_063917)
Σε εξέλιξη βρίσκονται από το πρωί της Τρίτης (28/5) οι εργασίες για την κατασκευή οδικού κυκλικού κόμβου στη έξοδο της πόλης προς Μητρόπολη και λίμνη Πλαστήρα στο ύψος του 6ου Δημοτικού Σχολείου.
Για τις ανάγκες του έργου που αναμένεται να βελτιώσει σημαντικά την οδική ασφάλεια τόσο των οδηγών όσο και των πεζών και κυρίως των μαθητών, που θα χρησιμοποιούν τον κόμβο θα πραγματοποιηθεί αρχικά η κοπή και εκρίζωση 10 δένδρων, κυρίως λεύκες, που βρίσκονται στο αλσύλλιο βόρεια του υδατόπυργου, για την οποία έλαβε ομόφωνη απόφαση η Δημοτική Επιτροπή για να ακολουθήσουν οι εκσκαφές και οι άλλες απαιτούμενες εργασίες.
Πρώτα όμως θα πρέπει να γίνει η μεταφορά του περιπτέρου που είναι εγκατεστημένο στο χώρο και αυτή είναι η πρώτη σχετική εργασία που γίνεται, ώστε το περίπτερο να μεταφερθεί στη νέα του θέση στο χώρο έξω απο το κοιμητήριο της Αγ.Παρασκευής. Ήδη δύο γερανοφόρα οχήματα βρίσκονται στο σημείο και συνεργεία πραγματοποιούν τις απαραίτητες εργασίες για την μεταφορά, ώστε να ακολουθήσει πιθανότατα από αύριο η κοπή των δέντρων.
Η κυκλοφορία των οχημάτων στην φάση των εργασιών κοπής και απομάκρυνσης των δένδρων θα γίνεται κανονικά.
Τι προβλέπεται να κατασκευαστεί
Ο σχεδιασμός αφορά σε κυκλικό κόμβο δυτικά του 6ου Δημοτικού Σχολείου. Ο κυκλικός κόμβος στην περιοχή κρίνεται απαραίτητος για τη βελτίωση της οδικής ασφάλειας καθώς σήμερα ήμερα η κυκλοφορία διεξάγεται μέσω ενός προβληματικού ισόπεδου κόμβου όπου περιλαμβάνει πλέξεις κυκλοφορίας, ασάφεια στην πορεία των οχημάτων, μη ασφαλή κίνηση πεζών σε ένα σημείο μάλιστα που γειτνιάζει με σχολικές εγκαταστάσεις.
Η διάμετρος του κόμβου θα είναι 43 μέτρα και το πλάτος της ασφαλτικής λωρίδας κυκλοφορίας 6,50 μέτρα. Θα δημιουργηθεί υπερβατή ζώνη πλάτους 2,50m με διαμορφωμένη επιφάνεια από σκυρόδεμα το οποίο μπορεί να διαγραμμιστεί, να βαφεί ή να πλακοστρωθεί. Προτείνεται η υπερβατή αυτή ζώνη να διαστρωθεί με κοκκινόχρωμους κυβόλιθους έτσι ώστε να προκαλείται έντονη χρωματική αντίθεση σε σχέση με το οδόστρωμα. Η υπερβατή αυτή ζώνη θα χρησιμοποιείται μόνο από οχήματα μεγάλου μήκους. Τα επιβατικά, μικρά φορτηγά και λεωφορεία κινούνται εντός του πλάτους της λωρίδας των 6,50 μέτρων
Η κεντρική νησίδα θα έχει ακτίνα 11,00 μέτρα και ο διαχωρισμός της νησίδας από την επιφάνεια κυκλοφορίας θα γίνει με κράσπεδο ύψους 12 εκ και πλάτους 30ρκ. Στην κεντρική νησίδα θα γίνουν κηποτεχνικές διαμορφώσεις (θάμνοι, χλοοτάπητας κ.α.) μια ζώνη όμως πλάτους 2,00m προς την πλευρά της κυκλοφορίας θα παραμείνει μόνο με χλοοτάπητα για την εξασφάλιση των απαιτήσεων ορατότητας. Επίσης προβλέπονται νησίδες στις συμβολές των σκελών του κόμβου. Οι νησίδες θα πλακοστρωθούν και περιμετρικά τους προβλέπεται υπερβατό κράσπεδο ύψους 7cm..
Στον κυκλικό κόμβο συμβάλλουν 4 κλάδοι:
– κλάδος I : οδός Ταυρωπού
– κλάδος II: οδός Σαρανταπόρου
– κλάδος III:οδός Αντιγόνου και οδός Ταυρωπού
– κλάδος IV: οδός Ολύμπου
Στον ευρύτερο χώρο προβλέπονται κηποτεχνικές διαμορφώσεις, με πράσινο χαμηλού ύψους με αραιούς θάμνους πολύ χαμηλού ύψους ή και με χλοοτάπητα έτσι ώστε να μην περιορίζεται η ορατότητα. Στις περιοχές αυτές θα αποκλείεται η διέλευση πεζών. Οι πεζοί θα καθοδηγούνται εξωτερικά των περιοχών αυτών σε ασφαλέστερη γι’ αυτούς κίνηση. Αυτό συμβαίνει για να μην είναι εκτεθειμένοι οι πεζοί σε περίπτωση εκτροπής οχήματος κατά την δεξιόστροφη κίνηση ενός οχήματος ειδικά μεγάλου μήκους.
Ο προϋπολογισμός για τον κυκλικό κόμβο ήταν 846.774,19 ευρώ πλέον ΦΠΑ 24% και η έκπτωση που πρόσφερε ο ανάδοχος ήταν της τάξης του 28,12%. Η σχετική σύμβαση υπογράφτηκε στα μέσα του περασμένου Ιανουαρίου, και με δεδομένο ότι η συνολική προθεσμία εκτέλεσης του έργου ορίζεται σε 12 μήνες από την ημέρα υπογραφής της, ο κόμβος αναμένεται να ολοκληρωθεί στις αρχές του επόμενου έτους.
Κωστής Κριτσιάνης