Παραμένουν 10 υποσταθμοί χωρίς ρεύμα μέσα στην Καρδίτσα - Προβλήματα και στον υπόλοιπο νομό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Παραμένουν 10 υποσταθμοί χωρίς ρεύμα μέσα στην Καρδίτσα - Προβλήματα και στον υπόλοιπο νομό](/media/k2/items/cache/a5615c9db39fc54717a92172153f259e_L.jpg)
Σε εξέλιξη βρίσκεται η προσπάθεια αποκατάστασης βλαβών κάτω από ιδιαίτερα αντίξοοες συνθήκες για τα συνεργεία που ενεργούν για τον ΔΕΔΔΗΕ.
Σύμφωνα με την απογευματινή ενημέρωση που είχε το KarditsaLive.Net από τον ΔΕΔΔΗΕ από τους 25 υποσταθμούς που είχαμε ενημερωθεί στη μεσημβρινή ενημέρωση περίπου 10 παραμένουν εκτός στην πόλη της Καρδίτσας και γίνεται προσπάθεια να αποκατασταθούν χωρίς να είναι βέβαιο το αποτέλεσμα λόγω πολλών παραμέτρων.
Στα εκτός πόλης πρόβλημα υπάρχει στη μία φάση του ρεύματος από την πλευρά της ανατ. Αργιθέας, πάνω από το Πευκόφυτο που δεν αναμένεται να αποκατασταθεί απόψε. Κύρια αιτία όπως και σε άλλες περιοχές εκτός Καρδίτσας όπως Παλαιοκκλήσι και περιοχές του Δήμου Σοφάδων είναι ότι δεν υπάρχει οδική πρόσβαση ασφαλής. Μέχρι να επιτευχθεί αυτό δεν θα μπορούν να γίνουν ενέργειες αποκατάστασης.