Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Πέμπτη (29/2) σε τμήμα της Καρδίτσας και σε περιοχές του Δήμου Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024 σε τμήμα της Καρδίτσας και σε περιοχές του Δήμου Σοφάδων από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης δυτικά της Αμπέλου σε αρδευτικά, θερμοκήπια, κτηνοτροφικές μονάδες, Φ/Β κλπ.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης από Αγ. Παρασκευή μέχρι αερογέφυρα Σοφάδων σε αρδευτικά, θερμοκήπια, κτηνοτροφικές μονάδες, Φ/Β κλπ.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στον δρόμο από Κυψέλη προς Πασχαλίτσα σε αρδευτικά, θερμοκήπια, κτηνοτροφικές μονάδες, Φ/Β κλπ.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης από Ματαράγκα προς Μάρκο σε αρδευτικά, θερμοκήπια, κτηνοτροφικές μονάδες, Φ/Β κλπ.
Από ώρα 09.00 έως 12.30 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην πόλη της Καρδίτσας στην οδό Δ.Λάππα, από Γουλιανού έως Αγράφων και στην οδό Αγράφων από Γιαννιτσών έως Αγράφων 18
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!