Προσωρινοί ανάδοχοι για πτυσσόμενη κερκίδα και ηλεκτρικές συσκευές για το κλειστό «Γιάννης Μπουρούσης» Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προσωρινοί ανάδοχοι για πτυσσόμενη κερκίδα και ηλεκτρικές συσκευές για το κλειστό «Γιάννης Μπουρούσης»](/media/k2/items/cache/fe12c2d0a2e092f3147cbcdd3f636f9a_L.jpg)
Στην ανακήρυξη προσωρινού αναδόχου της προμήθειας της πτυσσόμενης κερκίδας 450-500 θέσεων που θα τοποθετηθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Καρδίτσας, καθώς και του αναδόχου της προμήθειας εξοπλισμού ηλεκτρικών συσκευών προχώρησε η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Καρδίτσας
εγκρίνοντας τα αντίστοιχα πρακτικά της επιτροπής διαγωνισμού για το έργο «Βελτιώσεις αθλητικών εγκαταστάσεων Δήμου Καρδίτσας – Προμήθεια εξοπλισμού νέου κλειστού γυμναστηρίου» στο οποίο εντάσσονται οι δύο προμήθειες.
Ο διαγωνισμός διενεργήθηκε με τη διαδικασία της διαπραγμάτευσης χωρίς προηγουμένη δημοσίευση, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής και προσωρινός ανάδοχος για την προμήθειας της πτυσσόμενης κερκίδας, -για την οποία υπήρξαν δύο ενδιαφερόμενοι- κηρύχθηκε ο οικονομικός φορέα «ΠΡΙΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ» με οικονομική προσφορά 187.822,80 ευρώ με ΦΠΑ.
Για τον εξοπλισμό των ηλεκτρικών συσκευών (1 Μηχανή παραγωγής πάγου, 1 Αποθήκη πάγου, 1 Πλυντήριο – Στεγνωτήριο, 2 Ηλεκτροκίνητες οθόνες προβολής προτζέκτορα, 8 ψυγεία μονόπορτα , 1 Μηχανή προβολής - προτζέκτορας , 8 Τηλεοράσεις LED 40- 43" Smart TV με επιτοίχια βάση και 1 Blue Ray player ) προσωρινός ανάδοχος αναδείχθηκε ο οικονομικός φορέας "Θ. ΖΟΡΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ" με οικονομική προσφορά 9.698,99 ευρώ με ΦΠΑ.
Η Οικονομική Επιτροπή θα συνεδριάσει μετά την προσκόμιση των δικαιολογητικών κατακύρωσης για την ανάδειξη οριστικών αναδόχων.
Κ.Κ.