Σαν ένα απλό Σαββατοκύριακο η κίνηση στο υπεραστικό ΚΤΕΛ Καρδίτσας ενόψει ευρωεκλογών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Σαν ένα απλό Σαββατοκύριακο η κίνηση στο υπεραστικό ΚΤΕΛ Καρδίτσας ενόψει ευρωεκλογών](/media/k2/items/cache/a09075e5b87f3912da844df20aa693e7_L.jpg)
Ο «δείκτης» της κίνησης στο υπεραστικό ΚΤΕΛ Καρδίτσας ενόψει του Σαββατοκύριακου των ευρωεκλογών, δεν κινήθηκε ιδιαίτερα παρότι βρισκόμαστε μία ανάσα από τις κάλπες.
Ο πρόεδρος του οργανισμού κ. Πεσλής, μιλώντας στο KarditsaLive.Net, χαρακτήρισε την κίνηση ίδια περίπου με αυτή που παρατηρείται ένα κανονικό Σαββατοκύριακο, με μία πολύ μικρή αύξηση που δεν θα μπορούσε κανείς να πει ότι διαφοροποιεί τα δεδομένα.
Είναι χαρακτηριστικό ότι μέχρι την Τετάρτη 5 Ιουνίου δεν είχε προκύψει η ανάγκη δρομολόγησης κάποιου επιπλέον λεωφορείου στις διαδρομές από Αθήνα προς Καρδίτσα και από Θεσσαλονίκη προς Καρδίτσα. Αν χρειασθεί θα γίνουν επιπλέον δρομολόγια, μας λέει ο κ. Πεσλής. Πάντως, συμπληρώνει, αν υπήρχε διάθεση για αυξημένη ζήτηση θα είχε φανεί μέχρι τώρα.
Π.Κ.