Ανανεώσεις και εκδόσεις αδειών υπαίθριων πλανόδιων πωλητών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Σε ανανέωση και έκδοση και νέων αδειών υπαίθριων πλανόδιων πωλητών και καντινών προχωρά ο Δήμος Καρδίτσας τον πρώτο μήνα του νέου έτους.
Σε ότι αφορά την ανανέωση των αδειών:
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι που οι άδειες τους λήγουν στις 28-12-2012, να καταθέσουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, στο γραφείο του Τμήματος Υπαίθριου Εμπορίου του Δήμου Καρδίτσας, στο κτίριο της Δημοτικής Αγοράς, στον 1ο όροφο, στην οδό Πλαστήρα και Διάκου, καθημερινά τις εργάσιμες μέρες και ώρες, από 2 έως και 31 Ιανουαρίου του 2012.
Σε ότι αφορά την έκδοση νέων αδειών:
Ο Δήμος Καρδίτσας πρόκειται να προβεί στην έκδοση 17 αδειών υπαίθριου πλανόδιου εμπορίου για το Δήμο Καρδίτσας, σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 254/2005
Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, να καταθέσουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, στο γραφείο του Τμήματος Υπαίθριου Εμπορίου του Δήμου Καρδίτσας, στο κτίριο της Δημοτικής Αγοράς, στον 1ο όροφο, στην οδό Πλαστήρα και Διάκου, καθημερινά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, από 2 έως και 31 Ιανουαρίου του 2012.
Επαγγελματικές κατηγορίες αδειών:
1. οπωροκηπευτικά 5 άδειες
2. νωπά ψάρια 2 άδειες
3. ζαχαρώδη προϊόντα – κουλούρια – αρτοσκευάσματα 3 άδειες
4. κινητές καντίνες 3 άδειες
5. ψιλικά – είδη οικιακής χρήσης 1 άδεια
6. λευκά είδη – είδη προικός – ρουχισμού 3 άδειες
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο 24413 50884.