Κοντά στον αγώνα των εργαζομένων το Δ.Σ. του Δήμου Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Στο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Καρδίτσας ήρθε το απόγευμα της Τετάρτης εκτός ημερησίας διάταξης το θέμα των εργαζομένων στο Δήμο Καρδίτσας και ο κίνδυνος να βρεθούν κάποιοι εξ αυτών σε εργασιακή εφεδρεία.
Τους εργαζομένους εκπροσώπησε ο πρόεδρος του Συλλόγου εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Καρδίτσας Κος Αποστόλης Ταξιάρχης ο οποίος ζήτησε την έμπρακτη συμπαράσταση του Δημοτικού Συμβουλίου στο πολύ σημαντικό θέμα της εξασφάλισης συνέχισης της εργασίας όλων των εγαζομένων του Δήμου Καρδίτσας.
Από την πλευρά των παρισταμένων Δημοτικών Συμβούλων και του Δημάρχου Καρδίτσας εκφράστηκε ομόφωνα η συμπαράστασή τους στο πλευρό των εργαζομένων και από όλους έγινε σαφές ότι δεν περισεύει κανένας υπάλληλος του Δήμου Καρδίτσας εν' αντιθέσει μάλιστα αν η κατάσταση του Δήμου και της χώρας δεν ήταν σε κάκιστη κατάσταση, θα έπρεπε να γίνουν και προσλήψεις ορισμένων ειδικοτήτων.
Τελευταία τροποποίηση στις29 Σεπτεμβρίου 2011, 00:28