Σύσκεψη στο Δήμο Καρδίτσας για το 14ο ράλι «24ώρες Ελλάδα» Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Την ευκαιρία να θαυμάσουν τα καλοδιατηρημένα κλασσικά και ιστορικά αυτοκίνητα που θα συμμετάσχουν στο 14ο ράλι «24ώρες Ελλάδα» που διοργανώνεται από τον Σύλλογο Ιδιοκτητών Σπορ Αυτοκινήτων (Σ.Ι.Σ.Α.) το διήμερο, Σάββατο 22 και Κυριακή 23 Οκτωβρίου θα έχουν οι Καρδιτσιώτες φίλοι του μηχανοκίνητου αθλητισμού.
Η φετινή διοργάνωση τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Καρδίτσας και του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού & Αθλητισμού Καρδίτσας, καθώς η τρίωρη ανασυγκρότηση του αγώνα θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα του Σαββάτου 22 Οκτωβρίου στην πλατεία Πλαστήρα, ενώ και τμήμα της διαδρομής που θα ακολουθήσουν τα οχήματα διέρχεται από το Δήμο.
Στα πλαίσια της φιλοξενίας θα παρατεθεί δείπνο στα πληρώματα, ενώ θα τους δοθεί η δυνατότητα να επισκεφθούν τη Δημοτική Πινακοθήκη και το Λαογραφικό Μουσείο που θα είναι ανοικτά, καθώς και τα άλλα αξιοθέατα της πόλης.
Εν’ όψει του αγώνα και προκειμένου να ρυθμιστούν και οι τελευταίες λεπτομέρειες πραγματοποιήθηκε συνάντηση του Δημάρχου Καρδίτσας κ. Κώστα Παπαλού, του Προέδρου του Δ.Ο.Π.Α.Κ κ. Ιωαν. Ζορμπά και του μέλους του Δ.Ο.Π.Α.Κ. κ. Χαρ. Παπαδημητρίου με τον αλυτάρχη του αγώνα κ. Κων. Τσιπλαντώνη και το μέλος του ΣΙΣΑ κα. Μαρ. Τσιπλαντώνη.
Οι εκπρόσωποι του Σ.Ι.Σ.Α. ευχαρίστησαν το Δήμαρχο και τη Διοίκηση του Δ.Ο.Π.Α.Κ για την άριστη συνεργασία και εξέφρασαν την βεβαιότητα ότι χάρη και στην υποστήριξη του Δήμου, η διοργάνωση θα στεφθεί από μεγάλη επιτυχία.
Για να δείτε το πρόγραμμα του Ράλι κάντε κλικ εδώ