Δήμος Λίμνης Πλαστήρα: Με... καθυστέρηση ενός μήνα πέρασαν ισολογισμός και αποτελέσματα χρήσης 2021 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δήμος Λίμνης Πλαστήρα: Με... καθυστέρηση ενός μήνα πέρασαν ισολογισμός και αποτελέσματα χρήσης 2021](/media/k2/items/cache/5dd1fa3ed28a1367ce04f177437d620d_L.jpg)
Τον ισολογισμό και τα αποτελέσματα χρήσης του οικονομικού έτους του 2021, ενέκρινε το Δημοτικό Συμβούλιο Λίμνης Πλαστήρα κατά την ειδική συνεδρίαση της 2ας Φεβρουαρίου.
Η συγκεκριμένη εισήγηση είχε αρχικά απορριφθεί στην συνεδρίαση της 15ης Δεκεμβρίου 2022 και σήμερα επανήρθε με την διευκρίνηση από πλευράς Αποκεντρωμένης Διοίκησης ότι η έγκριση αποτελεί δέσμια αρμοδιότητα του Δημοτικού Συμβουλίου.
Ουσιαστικά δεν υπήρξε εκ νέου συζήτηση του θέματος, πέραν της ανάγνωσης των παρατηρήσεων από τους ορκωτούς λογιστές.
Η εισήγηση πέρασε κατά πλειοψηφία με τον κ. Ελευθερίου να στέκεται αρνητικά απέναντί της για πολιτικούς, όπως είπε, λόγους καθώς αποτυπώνει ένα αντιλαϊκό προϋπολογισμό.
Π.Κ.