Δεύτερη παράταση για την αποκατάσταση ζημιών λόγω "Ιανού" στην Τ.Κ. Βραγκιανών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Δεύτερη παράταση για την αποκατάσταση ζημιών λόγω "Ιανού" στην Τ.Κ. Βραγκιανών](/media/k2/items/cache/0548dcbaf9d2abf946945ec333f0ca5e_L.jpg)
Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αργιθέας που είδε που ελήφθη στις 27 Οκτωβρίου 2023 αλλά δημοσιοποιήθηκε επίσημα σήμερα 12 Δεκεμβρίου, δόθηκε παράταση τριών μηνών για την ολοκλήρωση του έργου «Αποκατάσταση ζημιών λόγω ΙΑΝΟΥ στην Τ.Κ. Βραγκιανών».
Ο αρχικός προϋπολογισμός του εν λόγω έργου ανέρχεται σε 180.000 ευρώ ενώ ο συμβατικός σε 168.349,98 ευρώ. Η υπογραφή της σύμβασης έγινε 23 Δεκεμβρίου 2022 και είχε διάρκεια έξι μηνών έως τις 22 Ιουνίου 2023. Τον Μάιο του 2023 υπήρξε αίτημα για παράταση τριών μηνών που ικανοποιήθηκε και η νέα ημερομηνία περαίωσης ήταν η 22 Σεπτεμβρίου 2023.
Με νέο αίτημα τον Αύγουστο ο ανάδοχος ζήτησε παράταση τριών ακόμα μηνών, λόγω κακών καιρικών συνθηκών και στη συνεδρίαση του Οκτωβρίου εγκρίθηκε.
Η ολοκλήρωση του έργου, μετά από αυτή την εξέλιξη μεταφέρθηκε για τις 22 Δεκεμβρίου 2023.
Π.Κ.