Με συνοπτικές διαδικασίες η έγκριση του προγράμματος τεχνικών έργων του Δήμου Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Με συνοπτικές διαδικασίες η έγκριση του προγράμματος τεχνικών έργων του Δήμου Σοφάδων](/media/k2/items/cache/d2125318143cb10dd52b7af26bc35c56_L.jpg)
Με συνοπτικές διαδικασίες εγκρίθηκε το πρόγραμμα τεχνικών έργων του Δήμου Σοφάδων για το 2024, καθώς σε αυτό εμπεριέχονται μόνο τα συνεχιζόμενα έργα, ώστε αφενός να μπορέσει να συνταχθεί ο προϋπολογισμός και αφετέρου να μπορέσει να προχωρήσει σε αναθεώρησή του η νέα δημοτική Αρχή.
Αυτά εμπεριέχονταν στην εισήγηση του νυν δημάρχου κ. Σκάρλου που σε ότι αφορά στην φιλοσοφία της έγινε δεκτή. Υπήρξαν γενικότερες ενστάσεις για τον τρόπο διαχείρισης των τεχνικών προγραμμάτων, με τον κ. Κατσή να τονίζει ότι όλα τα προηγούμενα χρόνια δεν έγινε σωστή εκτέλεση του τεχνικού προγράμματος. Και απεφάνθη πως είτε δεν υπήρξε καλή συνεργασία με τους προέδρους είτε συμβαίνει κάτι άλλο. Δεσμεύτηκε, δε, πως από την πλευρά του θα υπάρχει συνεννόηση και στενή συνεργασία με τους προέδρους.
Επίσης, τόνισε πως γι αυτό το τεχνικό δελτίο θα έπρεπε να έχουν κληθεί και ενημερωθεί τα στελέχη της νέας δημοτικής αρχής.
Επ’ αυτού ο κ. Σκάρλος σημείωσε πως είχε ζητήσει από τον προϊστάμενο της αρμόδιας υπηρεσίας να δώσει πρώτα στον κ. Κατσή το τεχνικό πρόγραμμα άμεσα μετά την κατάρτισή του.
Το τεχνικό πρόγραμμα καταψήφισε με πολιτικά κριτήρια ο κ. Στουρνάρας.
Π.Κ.