Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Πέμπτη (25/1) σε τμήμα της Καρδίτσας, Πασχαλίτσα και τμήμα της Δ.Ε. Μητρόπολης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2024 σε τμήμα της Καρδίτσας, Πασχαλίτσα και τμήμα της Δ.Ε. Μητρόπολης από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 08.00 έως 09.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης ανατολικά της πόλης Καρδίτσας από το ύψος Βιολογικού Καθαρισμού έως το Θερινό Σινεμά. Σε βιομηχανίες, σε αρδευτικά, σε κτηνοτροφικές μονάδες, σε φωτοβολταϊκά, κτλ
Από ώρα 08.00 έως 10.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην πόλη της Καρδίτσας στις οδούς Μπότση από Υψηλάντου έως 25ης Μαρτίου και Νικηταρά από Μπότση έως Πυθαγόρα και πάροδος Νικηταρά.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στις τοπικές κοινότητες Κρύας Βρύσης, Ξινονερίου και Αγ. Γεωργίου καθώς και στα αρδευτικά, στις κτηνοτροφικές μονάδες, στα Φ/Β στις περιοχές αυτές και στην περιοχή του Γεωργικού.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην τοπική κοινότητα Πασχαλίτσα καθώς και από εκκοκκιστήριο Αγγελούση (Μουζάκη) έως τον οικισμό Πασχαλίτσα. Σε βιομηχανίες, σε αρδευτικά, σε κτηνοτροφικές μονάδες, σε φωτοβολταϊκά, κτλ
Από ώρα 12.00 έως 14.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην Επαρ. Οδό Καρδίτσας – Μητρόπολης, έξω από την Μητρόπολη (στο ύψος συνεργείο αυτοκινήτων Τσάντζαλος Γεώργιος) έως τον υποσταθμό στην είσοδο του χωριού.
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!