Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Τρίτη (16/1) περιφερειακά της Καρδίτσας και σε τμήμα του Δήμου Σοφάδων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Τρίτη (16/1) περιφερειακά της Καρδίτσας και σε τμήμα του Δήμου Σοφάδων](/media/k2/items/cache/01ea56b864d5f14ddc0ac77c264dbd31_L.jpg?t=20240115_125934)
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2024 περιφερειακά της Καρδίτσας και σε τμήμα του Δήμου Σοφάδων από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 07.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην περιοχή από την Ε.Ο. Καρδίτσας - Αθήνας (στο ύψος Σαμαλικούδη) έως ανατολικά της Καρδιτσομάγουλας και δυτικά του Προδρόμου και νοτιοδυτικά της Μυρίνης καθώς και σε αρδευτικά, στις κτηνοτροφικές μονάδες, στα φωτοβολταϊκά στην παραπάνω περιοχή, κλπ.
Από ώρα 08.00 έως 15.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην περιοχή δυτικά του εκκοκιστηρίου Αγγελούση (Μουζάκη) στην Πασχαλίτσα έως και την διασταύρωση της επαρχιακής οδού μεταξύ Κυψέλης, Αμπελώνα και Πασχαλίτσας.
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!