Σε ψηφιακό μετασχηματισμό στοχεύει ο Δήμος Αργιθέας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Σε ψηφιακό μετασχηματισμό στοχεύει ο Δήμος Αργιθέας](/media/k2/items/cache/b9016f296604e1e17300fcfaa5455026_L.jpg)
Πρόταση για την πράξη «Ανάπτυξη Εφαρμογών Έξυπνων Πόλεων και Τεχνολογιών για το Διαδίκτυο των Αντικειμένων (ΙΟΤ) του Δήμου Αργιθέας», προϋπολογισμού 400.000 ευρώ, θα υποβάλλει στο Πρόγραμμα «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» ο προαναφερόμενος ΟΤΑ του νομού μας.
Αυτό αποφάσισε η Οικονομική Επιτροπή η οποία παράλληλα ενέκρινε το πρακτικό της Επιτροπής διερεύνησης Τιμών, μέσω του οποίου διαμορφώθηκε το οικονομικό μέρος της πρότασης, όπως και την μελέτη ψηφιακού μετασχηματισμού του Δήμου.
Τέλος, εξουσιοδοτήθηκε ο δήμαρχος Ανδρέας Στεργίου να προχωρήσει την διαδικασία μέσω των προβλεπόμενων ενεργειών.
Π.Κ.