Στις εργασίες πέριξ της Δημοτικής Αγοράς ο Δήμαρχος Β. Τσιάκος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Στις εργασίες πέριξ της Δημοτικής Αγοράς ο Δήμαρχος Β. Τσιάκος](/media/k2/items/cache/1eab7b62de844ac1b8840322de931db1_L.jpg)
Με ικανοποιητικούς ρυθμούς -σύμφωνα με τη Δημοτική Αρχή Καρδίτσας- εξελίσσονται οι παρεμβάσεις βελτίωσης και ανάδειξης του χώρου της Δημοτικής Αγοράς που ήδη έχει ξεκινήσει μέσω δύο εργολαβιών ο Δήμος Καρδίτσας.
Οι παρεμβάσεις γίνονται και από το έργο ανάπλασης του Ανοικτού Εμπορικού Κέντρου αλλά και από την εργολαβία κατασκευής και αποκατάστασης πεζοδρομίων. Να σημειωθεί ότι περιμετρικά της Δημοτικής αγοράς και ιδιαίτερα μπροστά στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου, οι παρεμβάσεις είναι συνολικές με σχεδόν πλήρη αποξήλωση της υπάρχουσας κατασκευής.
Τα σημεία όπου εκτελούνται τα έργα επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος συνοδευόμενος από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο κ. Π. Σβερώνη. Ο δήμαρχος ενημερώθηκε από τον εργολάβο για την πορεία των παρεμβάσεων. Από την πλευρά του ζήτησε να επιταχυνθούν όσο γίνεται οι εργασίες ώστε ο χώρος να αποδοθεί το συντομότερο δυνατόν και πάλι προς χρήση στους δημότες.