Τρεις καταργήσεις σχολείων που δεν λειτουργούν προτείνει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Τρεις καταργήσεις σχολείων που δεν λειτουργούν προτείνει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/3082fd13db5d34bff51880766f792aed_L.jpg)
Την κατάργηση τριών σχολικών μονάδων που δεν λειτουργούν για περισσότερο από πέντε χρόνια, προτείνει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Καρδίτσας, όπως ανέφερε στο KarditsaLive.Net, ο Διευθυντής κ. Γκόλτσος.
Συγκεκριμένα πρόκειται για το νηπιαγωγείο Καππαδοκικού και το δημοτικό και νηπιαγωγείο Μεσενικόλα. Αυτές είναι και οι μόνες μεταβολές που προτείνονται φέτος τόσο από την Πρωτοβάθμια όσο και από την Δευτεροβάθμια.
Θα ακολουθήσει συζήτηση στα δημοτικά συμβούλια των Δήμων που ανήκουν τα σχολεία (Σοφάδων και Λίμνης Πλαστήρα), τα οποία και θα γνωμοδοτήσουν επί της πρότασης, με την τελική απόφαση να λαμβάνεται από το Υπουργείο.
Π.Κ.