Χωρίς καταλήψεις σε σχολεία του Παλαμά, ξεκίνησε η Πέμπτη (2/11) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Χωρίς καταλήψεις σε σχολεία του Παλαμά, ξεκίνησε η Πέμπτη (2/11)](/media/k2/items/cache/bbed8f78cc887229686b2d0b8d1cdbdf_L.jpg)
Μετά από ένα τριήμερο που το Γυμνάσιο Παλαμά με το ΕΠΑΛ της ίδιας πόλης εναλλάσσονταν ή συνυπήρχαν σε καταλήψεις μαθητών στα σχολικά κτίρια, η Πέμπτη ξεκίνησε με τα παιδιά στις αίθουσες και το μάθημα να γίνεται κανονικά.
Θυμίζουμε ότι το πρόβλημα που προκάλεσε τις κινητοποιήσεις, είναι η αδυναμία χρήσης του κλειστού γυμναστηρίου, που χρησιμοποιούν από κοινού τα δύο σχολεία, λόγω της ύπαρξης σωρών ρούχων που παρελήφθησαν για βοήθεια στους πλημμυροπαθείς αλλά δεν διατέθηκαν ποτέ. Θέμα για το οποίο σας ενημέρωσε με ρεπορτάζ το KarditsaLive.Net.
Σήμερα πάντως και αφού από χθες υπήρξαν δεσμεύσεις της δημοτικής αρχής για απομάκρυνση των ρούχων, υπήρξε «λήξη συναγερμού» και τα μαθήματα γίνονται κανονικά, σύμφωνα με την διαβεβαίωση που είχε η ηλεκτρονική μας εφημερίδα από τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Ζαχαρή.
Π.Κ.