Απ. Κολοκύθας: Απλήρωτες οι καθαρίστριες και οι σχολικοί τροχονόμοι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Εδώ και τέσσερις μήνες έχουν να πληρώθουν οι καθαρίστριες, και οι σχολικοί τροχονόμοι. Από το Σεπτέμβριο όπου και ανέλαβε η καινούργια δημοτική αρχή, δεν μερίμνησε να πληρώσει τους εργαζόμενους.
Αυτούς τους ανθρώπους που αγωνίζονται καθημερινά για το μεροκάματο, για να υπάρχει καθαριότητα στα σχολεία, και να μπορούν οι μαθητές να περνάνε τις διαβάσεις χωρίς να κινδυνεύουν απο τα οχήματα.
Η δημοτική αρχή τους αντιμετωπίζει με τον χειρότερο τρόπο, δεν φτάνει που η αμοιβή τους είναι ιδιαίτερα χαμηλή, άλλα κινδυνεύουν να μείνουν απλήρωτοι στις γιορτές. Δεν είναι άνθρωποι αυτοί, πως θα φάνε, με τι θα ζεσταθούν; Πως θα κάνουν χριστούγγενα αυτοί οι ανθρώποι και οι οικογένειες τους;
Κύριε δήμαρχε εσάς και τους αντιδημάρχου σας, θα σας άρεσε να σας άφηναν απλήρωτους; Αλλά κατά την λαική παροιμία ο χορτάτος τον νηστικό δεν τον σκέφτεται. Ελάτε στη θέση τους, αναλάβετε επιτέλους τις ευθύνες που σας αναλογούν. Δεν παίρνει άλλη αναβολή, σας καλώ να κάνετε τις κατάληλες ενέργειες ώστε να πληρωθούν οι εργαζόμενοι άμεσα.
Κολοκύθας Απόστολος
στέλεχος στο κόμμα του Α. Γκλέτσου ΤΕΛΕΙΑ