Απόστολος Κολοκύθας: "Καταντήσαμε ζούγκλα..." Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Ευχαριστώ πολύ τους συμπολίτες μου που καθημερινά με ενημερώνουν για προβλήματα που αντιμετωπίζουν στην πόλη της Καρδίτσας και τα χωριά του δήμου μας. Χρέος μου είναι να τα αναδείξω και να παλέψω για την επίλυσή τους.
Αυτή την περίοδο το μεγάλο πρόβλημα είναι τα κομμένα χορτάρια που οι δημότες έκοψαν από κήπους και οικόπεδα και απόθεσαν στα πεζοδρόμια.
Όπως μου κατήγγειλαν, παρά της επανειλημμένες οχλήσεις τους προς την υπηρεσία καθαριότητας του δήμου Καρδίτσας, κανείς δεν ευαισθητοποιήθηκε για να τα μαζέψει.
Έτσι, ειδικά οι συνοικιακοί δρόμοι της πόλης μας έχουν καταντήσει ζούγκλα. Τα πεζοδρόμια είναι γεμάτα από χόρτα που σαπίζουν και γίνονται παγίδες για τους δημότες που γλιστράνε και σπάνε τα μούτρα τους.
Τι θα γίνει κ. Αντιδήμαρχε της καθαριότητας; Ο κ. Αντωνίου καλά μας τα λέει στις συνεντεύξεις, αλλά επί της ουσίας δεν κάνει τίποτα για να αλλάξει η εικόνα της πόλης και η καθημερινότητα των πολιτών. Ευθύνες όμως δεν έχει μόνο ο ίδιος, αλλά και αυτός που τον επέλεξε και επιμένει να τον κρατάει στη θέση του και αυτός είναι ο δήμαρχος κ. Φώτης Αλεξάκος.
Απόστολος Κολοκύθας
Πολιτευτής με το κόμμα ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΚΛΕΤΣΟΣ νομού καρδίτσης